Орбан: Украјина уцењује Мађарску тако што је затворила нафтовод Дружба

Деоница нафтовода "Дружба" код места Броди у Украјини; Фото: РСЕ/Ројтерс

Мађарски премијер Виктор Орбан изјавио је да „Украјина уцењује Мађарску“, тако што је зауставила проток нафте руским нафтоводом „Дружба“, због чега Мађарска мора да ослободи своје стратешке резерве.

Орбан је у видео изјави коју је објавио на Фејсбуку рекао да ће то бити прва тачка дневног реда данашњег састанка владе и нагласио да је циљ украјинске уцене био да се Мађарска присили да се придружи коалицији проратних европских земаља, преноси МТИ.

„Дакле, у Европи постоји огроман притисак да се рат настави, а Украјина посебно жели да се сви ми, све европске земље, укључујући Мађарску, придружимо рату. Данас се још боримо са овим“, закључио је Орбан.

Мађарска се снабдева руском нафотм преко нафтовода „Дружба“, чији јужни крак пролази кроз Украјину.

Извор: Танјуг

Related posts

Трамп: Рат у Ирану ће се завршити врло брзо, изузетно јаки удари у наредним недељама

Јак земљотрес погодио Индонезију, једна особа погинула

АМСС: Опрез због мокрих и клизавих коловоза

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније