Танјуг

Масовни руски напад на Одесу, нема струје, грејања ни воде

од TV Most

Руска војска је поново, касно синоћ покренула масовни напад дронова на Одесу, оштетивши инфраструктуру и изазвавши пожаре у граду, саопштио је начелник Одеске области Олег Кипер.

„Погођене су две вишеспратне стамбене зграде. Станови на горњим спратовима су оштећени. Срећом, није било људских жртава, накнадног пожара или детонације“, наводи се у извештају шефа Одеске МБА, Сергија Лисака.

Наводи да су рањене четири особе, а да су оштећени и објекти грађевинске инфраструктуре и ауто-сервис. Ударни талас је оштетио стакла на вртићу и фискултурној сали.

Зеленски: Подржали смо америчке мировне предлоге за постизање договора

Председник Украјине Володимир Зеленски рекао је да је Кијев настојао да подржи америчке мировне предлоге за окончање рата са Русијом, док амерички председник Доналд Трамп настоји да реши сукоб пре новембарских средњорочних избора у САД.

„Тактика коју смо изабрали јесте да Американци не мисле да желимо да наставимо рат. Зато смо почели да подржавамо њихове предлоге у било ком формату који убрзава ствари“, рекао је Зеленски у интервјуу објављеном за амерички портал „Атлантик“, преноси Ројтерс.

Према његовим речима, прекид ватре и предложене америчке безбедносне гаранције против будуће инвазије још нису договорени. Како се наводи, Зеленски је рекао да поједини детаљи остају нерешени, укључујући и то да ли би САД биле спремне да оборе долазеће ракете изнад Украјине ако би Русија прекршила мир.

Руска ПВО оборила скоро 60 дронова

Министарство одбране Русије саопштило да су снаге противваздушне одбране обориле 58 украјинских беспилотних летелица током ноћи.

Наводи се да је 43 беспилотне летелице оборено изнад Волгоградске области, 12 дронова изнад Ростовске, два дрона изнад Курске области и један изнад Крима.

Рубио најавио нови састанак са Зеленским у Минхену

Амерички државни секретар Марко Рубио састаће се са украјинским председником Володимиром Зеленским на Минхенској безбедносној конференцији, која почиње данас и трајаће три дана, преноси CNN.

Рубио верује да ће украјински лидер присуствовати догађају.

„Мислим да ће бити тамо и да постоји шанса да га видимо. Мислим да је то у мом распореду, нисам сто посто сигуран, али сам уверен да ћемо то урадити“, рекао је државни секретар.

Такође скренуо је пажњу на руске ударе на Украјину током сурове зиме. „Страшно је. То је рат. Зато желимо да се заврши. Људи пате. То је најхладније доба године. Постоји патња која превазилази сваку замисливу. То је проблем са ратом. Зато су ратови лоши и зато већ више од годину дана вредно радимо на томе да покушамо да окончамо овај ра“, истакао је Рубио.

Извор: РТС, Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније