Џудо савез Србије доделио је вечерас на гала свечаности у Београду годишње награде за 2024. и 2025. годину.
Министар спорта Зоран Гајић уручио је награде за изузетне спортске резултате репрезентативцима Србије који су освојили бронзано одличје на Европском првенству у Загребу 2024. године у микс тиму. То су Марица Перишић, Милица Жабић, Јована Чакаревић, Јована Бунчић, Андреа Стојадинов, Милица Цвијић, Немања Мајдов, Дарко Брашњовић, Страхиња Бунчић, Бојан Дошен, Филип Јовановић и Игор Врачар.
Гајић је истакао да Џудо савез спада у најбоље спортске савезе у Србији.
„Џудо организација је за свако поштовање. Ви сте продужена рука олимпијског комитета и министарства спорта, а требало би да одамо признање и нашем председнику државе који много улаже и много се разуме у спорт. Надам се и желим вам још боље резултате и што више медаља“, рекао је Гајић.
Директор Завода за спорт уручио је плакете младим џудистима Србије који су освојили бронзано одличје на ЕП у Талину 2024. године у микс тиму. То су Александра Андрић, Лана Лубура, Јована Стјепановић, Кристина Нишавић, Николина Нишавић, Марко Јовановић, Вељко Симић, Михајло Симин, Милан Булаја и Матеја Боројевић.
Председник Олимпијског комитета Србије Дејан Томашевић уручио је награде кадетском тиму Србије, који је постао шампион на Европском олимпијском фестивалу у Скопљу 2025. године у саставу: Нина Андрић, Мара Рашић, Милица Радаковић, Александра Андрић, Ања Јовановић, Никола Раданов, Петар Новаковић, Немања Симић, Никола Обрадовић и Вељко Варничић.
Томашевић је навео је Џудо савез Србије пример како се преданим радом и планирањем може направити велики напредак.
„Част ми је што сам вечерас овде, са људима који граде снажан углед џудоа у иностранству. Изградили сте препознатљив систем. Напредак је огроман. На Играма у Лондону и Рио де Жанеиру имали смо само по једног џудисту. У Токију је представљало петоро, а у Паризу шесторо џудиста, а те 2024. смо први пут смо имали и микс тим на Играма“, изјавио је Томашевић.
Председник УО Џудо савеза Србије Милован Братић и потпредседник Стојан Вујко уручили су награде најбољим џудистима у појединачној конкуренцији за 2024. и 2025. годину Борису Јанковићу, Наталији Пролић, Богдану Величковићу, Синиши Миљићу, Николи Обрадовићу, Нини Андрић, Милици Радаковић, Вељку Варничићу, Николини Нишавић, Миљану Радуљу, Јовани Стјепановић, Михајлу Симину, Лазару Ждралеу, Бојани Савић, Милану Булаји, Марку Јоргићу, Сос Хачатрјану, Војину Мандићу, Андреи Стојадинов, Александри Андрић и Немањи Мајдову.
Генерални директор Триглав осигурања Драган Марковић уручио је награду за изузетне резултате Џудо клубу Сенсеи Ин, а награду је добио и Џудо клуб Црвена звезда, двоструки узастопни вицешампион Европе.
Председник Џудо савеза Србије Иван Тодоров и председник саветничког борда Јован Пејчић уручили су награде за животно дело Боривоју Цвејићу, Светозару Михаиловићу, Славку Обадову, Момиру Лучићу, Радомиру Ковачевићу, Миомиру Мрваљевићу и Ласлу Тоту.
Тодоров је рекао да је да очекује да српски џудисти ове године направе још боље резултате.
„Изузетно сам поносан на све наше џудисте и њихове тренере. Свега овога не било без наших партнера, пре свих Олимпијског комитета Србије и министарства спорта. Очекујем десет олимпијских норми за Лос Анђелес и надам се да ћемо се оданде вратити са једном или две медаље. Идемо даље да правимо одличне резултате и да ове године резултати буду још бољи него у 2025. а главни дугорочни циљ су игре у Лос Анђелесу“, поручио је Тодоров.
Гајић: Џудо савез спада у ред најбоље организованих савеза у Србији
Министар спорта Зоран Гајић рекао је вечерас после доделе годишњих награда Џудо савеза Србије (ЏШ) да ЏШ спада у ред најбоље организованих савеза.
„Џудо савез спада у ред најбоље организованих савеза и резултат који прави је управо резултат свега тога. За успех у спорту вам је потребна организациона подршка која наравно иде од владе Републике Србије, преко министарства спорта, Олимпијског комитета, преко гранског савеза. Друга ствар су такмичари, њихов таленат, њихова посвећеност, пожртвованост. И трећа ствар су тренери, то је процес тренинга, методологија тренинга“, рекао је Гајић.
Министар је нагласио да се ЏШ не ослања само на владу Републике Србије и на Министарство спорта и Олимпијски комитет у финансирању.
„Имају веома моћан пул спонзора, људи из привреде који их подржавају и направили су заиста једну фину породичну атмосферу. Оно што је посебно за похвалу је, а и то је рекао господин Ласло Тот, председник Европске џудо конфедерације, да су џудо клубови Црвена звезда и Партизан међу најбољима у Европи. Наши велики клубови заједно делују у оквиру џудо савеза, заједно организују лигу шампиона, што признаћете и сами није баш толико чест случај да та два наша највећа највећа спортска друштва у одређеним секцијама сарађују“, закључио је Гајић.
Извор: Танјуг