Богојављење је у Великој Хочи молитвено обележено Светом литургијом, а затим и на сеоском врелу, где је, по традицији, извршено освећење богојављенске воде и спуштање Часног крста.
Након Свете литургије, верни народ је у литији кренуо ка сеоском врелу, где је извршено велико освећење богојављенске воде и спуштање Часног крста.
Како је објављено на инстаграм налогу парохије великохочке, посебну радост и благослов овом празнику дало је учешће деце из села, која су симболично скакала за крст, чиме је обновљена једна стара и драгоцена традиција Велике Хоче.
До Часног крста први је допливао Алекса Сташић, а потом је, по лепом народном обичају, започето ношење крста и богојављенске водице од дома до дома, ради благослова сваке породице.
„Нека благодат Богојављења освети све нас, наше домове и нашу Велику Хочу, да у вери, слози и љубави истрајемо, на славу Божију и радост целог народа!“, наводи се у објави парохије великохочке.
Извор: Радио Гораждевац