Минић најавио да ће сутра саопштити састав нове Владе Српске

ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

Премијер Српске Саво Минић најавио је да ће сутра на конференцији за новинаре у 17.00 часова саопштити имена чланова нове владе Републике Српске.

„Желим да захвалим СНСД-у што сам поново добио поверење да будем мандатар и да саставим владу Републике Српске, као и да вас обавестим да смо начелно постигли консензус са представницима политичких партија из позиционог блока и са мојом матичном партијом“, рекао је Минић након данашњег састанка са делегацијом СНСД-а.

Додао је да је обавештен да ће сви посланици власти присуствовати посебној седници Народне скупштине у недељу.

Минић је изразио задовољство састанком са социјалним партнерима, којима је захвалио на подршци и јасним одлукама.

„Свесни смо момента у којем правимо озбиљан политички захват и не постоји нигде у окружењу сличан пример да имате овакву стабилност и у овако кратком временском периоду дајете институционални одговор на све претње у смислу функционисања институција и благовременог извршавања свих обавеза Владе“, рекао је Минић, преноси РТРС.

Додао је да само „одговорни људи могу направити овакав чин“ и спремно договорити на све изазове.

Минић се раније данас састао са представницима политичких странака које су се одазвале на састанак о процесу формирања нове владе, те са социјалним партнерима.

Он је рекао да формирање нове владе представља корак ка даљем јачању институционалне и политичке стабилности Српске.

Извор: Танјуг

Related posts

Гламочић: Расписан позив за субвенције од 18.000 динара по хектару

Цене нафте забележиле највећи раст за четири године због сукоба на Блиском истоку

Осигуравајуће куће отказују покриће ратног ризика за бродове због сукоба у Ирану

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније