Виши суд у Новом Саду обуставио поступак против Горана Весића и још пет окривљених у случају пада надстрешнице

РТВ

Против окривљених у случају пада надстрешнице: Горана Весића, Јелене Танасковић, Аните Димоски, Милана Спремића, Марине Гавриловић и Дејана Тодоровића, Виши суд у Новом Саду обуставио је кривични поступак. Истовремено је потврђена оптужница против седам особа, саопштио је суд.

Одлуку је, већином гласова, донело ванпретресно веће након испитивања оптужнице поводом пада надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду.Из Вишег суда у Новом Саду наводе да је веће нашло да нема довољно доказа за оправдану сумњу да су они извршили кривична дела која су предмет оптужбе.

Веће је донело одлуку и да се потврди оптужница Вишег јавног тужилаштва у односу на окривљене Небојшу Шурлана, Слободана Наумовића, Милана Јелкића, Љиљану Милић Марковић, Јасну Стојиљковић Милић, Зорицу Славковић Марјановић и Душана Јанковића.

У образложењу на 12 куцаних страница суд између осталог наводи и да је Више јавно тужилаштво у Новом Саду 30.12.2024. године, „након само 38 дана истраге“, подигло оптужницу, која је наредбом овог суда из марта ове године враћена и којом је наложено Вишем јавном тужилаштву да допуни истрагу у складу са наводима суда на које околности је потребно боље разјашњење ствари.

Више јавно тужилаштво је дана 16.09.2025. године поново подигло оптужницу.

„Заједничко, готово свим одговорима на оптужницу, је констатација да је тужилаштво само технички спровело допуну истраге, прикупљајући доказе и испитујући сведоке и вештаке на које им је суд у наредби за допуну истражног поступка указао, као и на околности на које им је суд у том решењу указао, без да је након тога анализирало резултате добијене у допуни истраге и применило то у новој оптужници“, наводи суд у саопштењу.

У односу на остале окривљене суд је нашао да постоји довољно доказа за оправдану сумњу да су извршили кривична дела која су предмет оптужбе.

Извор: РТС

Related posts

Вучић упутио честитку поводом Дана Ратног ваздухопловства

Предизборни скуп Српске листе у Штрпцу; Елек: СЛ је штит српског народа, 28. децембар дан одлуке за српски народ 

У саобраћајној несрећи у Јарињу лакше повређено једно дете

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније