Руски генерал-потпуковник Фанил Сарваров погинуо је данас у експлозији аутомобила у Москви.
Аутомобил је експлодирао у улици Јасењеваја у Москви рано јутрос, преноси портал РБК, позивајући се на два извора из полиције.
Како се наводи, генерал је био заробљен у аутомобилу, али је касније спасен и хоспитализован у тешком стању.
РИА Новости накнадно је потврдила да је Сарваров преминуо.
„Услед задобијених повреда, генерал-потпуковник Фанил Сарваров, начелник одељења за оперативну обуку Генералштаба Оружаних снага Русије, преминуо је“, рекла је портпаролка руског Истражног комитета Светлана Петренко.
„СХОТ“, руски информативни канал на Телеграму, објавио је да је испод аутомобила марке Киа Соренто била постављена експлозивна направа која је детонирана неколико секунди након што је аутомобил кренуо. Према наводима тог канала, 56-годишњи генерал је задобио вишеструке ране од гелера, затворене преломе, ране на нози и прелом костију лица.
РБК подсећа да је Сарваров од маја 2024. године био начелник Управе за оперативну обуку Оружаних снага. У то време, како се наводи, председничким указом је унапређен у чин генерал-потпуковника.
Извор: Танјуг