Више од милион динара за Дневни центар „Подржи ме“, поклон Монтоп Про ДОО из Новог Сада

Дневни центар "Подржи ме - 9. јануар"

Предузеће Монтоп Про ДОО из Новог Сада уплатило је 1.100.000 динара на рачун Дневног центра „Подржи ме – 9. јануар“ У Косовској Митровици. Тиме ће бити покривен дуг за струју који је прелазио девет хиљада евра, чиме је избегнуто искључење и затварање центра, саопштено је из Удружења родитеља деце са потешкоћама у развоју.

„Дневни центар ’Подржи ме – 9. јануар’ грејемо на струју да нашим корисницима обезбедимо угодан и користан боравак у центру, а струја је неопходна за функционисање свега осталог као у свим институцијама“, истакла је руководилац центра Ивана Ракић.

Како се наводи, данас је градоначелник Новог Сада Жарко Мићин уприличио пријем за децу и младе са потешкоћама у развоју из центра.

Током састанка са председником Одбора за помоћ Косову и Метохији из Бања Луке, Милорадом Арловом, и руководиоцем центра Иваном Ракић, градоначелник Мићин обећао је помоћ – и то обећање је испуњено, истиче се у саопштењу.

„Велика захвалност градоначелнику Новог Сада Жарку Мићину и Драгану Дакићу, директору предузећа Монтоп Про ДОО, што су разумели нашу потребу и донирали значајна средства. Тиме смо избегли искључење струје и престанак рада центра који много значи нашој деци, али и њиховим породицама“, рекла је Ивана Ракић.

Осврнула се и на заслуге Одбора за помоћ Косову и Метохији из Републике Српске, чија подршка је омогућила да центар од 720 м² функционише и пружи помоћ деци и младима са потешкоћама у развоју.

„Пре неколико месеци обраћали смо се многим министарствима у Влади Србије и Канцеларији за Косово и Метохију, али нико до данас није разумео наш проблем као градоначелник Новог Сада Жарко Мићин и његови сарадници, који су нам припредили диван пријем и обрадовали нас овом никољданском честитком и донацијом“, додала је Ракићева.

Посебну захвалност упутила је и Женској певачкој групи „Новосадске шмизле“, која је организовала четвородневни боравак и хуманитарни концерт у Новом Саду. Центар је овом иницијативом добио логистичку и финансијску подршку Одбора из Бања Луке за боравак у Новом Саду.

Извор: Саопштење

Related posts

Трампова администрација планира резерву ретких земних метала вредну 12 милијарди долара

Хрватска: У српском селу Глушци исписани усташки симболи и графити „Србе на врбе“

Осумњичени за „фалсификовање резултата гласања“ на Косову пуштени да се бране са слободе

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније