Министарство просвете: Не укидају се стипендије за надарене студенте

РТВ

Министарство просвете не укида стипендије за надарене студенте и свим тренутним корисницима који испуњавају услове за наставак коришћења наведене стипендије, из конкурса, омогућено је да је примају у школској 2025/2026.години, саопштено је из министарства.

У саопштењу се наводи да је због продужења завршетка академске 2024/2025. године и померање рокова за упис у академску 2025/2026.годину, одложена реализација конкурса за студентске кредите и стипендије, смештај у студентске домове, односно све послове који се уобичајено обављају на почетку академске године.

Из министарства истичу да из ових разлога нису стечени услови за спровођење психолошког тестирања за нове кандидате у редовном термину у новембру месецу, што је један од услова за добијање стипендије за надарене, која се додељује новим кандидатима од треће године студија.

Нови кандидати могу да се пријаве на Конкурс за редовне студентске стипендије, за које је рок за пријаву продужен до 12. децембра 2025. године. За студентске стипендије и кредите из буџета Министарства просвете за школску 2025/2026. годину опредељено је 2,14 милијарди динара, навели су из Министарства просвете.

Related posts

Ђурић: Куртијева влада је вечерас циљала Србе у најсветијој православној ноћи

Маћедонци: У Приштину стигла нова испорука турских противоклопних ракетних система ОМТАС

Северна Митровица: Полиција вратила транспарент „Мир Божји, Христос се роди“, који је одмах постављен

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније