ЦИК: До 18 часова 16 субјеката пријавило учешће на изборима

До 18 часова само 16 политичких субјеката попунило је формулар за сертификацију учешћа на изборима, саопштила је Централна изборна комисија. Покрет Самоопредељење, Алијанса за будућност Косова и Нисма до тог периода нису поднели пријаву.

Међу политичким партијама које су поднеле пријаву налазе се ДСК, ДПК, КНРП (Kosovaki Nevi Romani PArtia), Јединствена Горанска партија, За слободу правду и опстанак, Косовска демократска турска партија, Египћанска либерална партија, Уједињена ромска партија Косова, Социјалдемократска унија, Српска листа, Нова демократска иницијатива Косова, Фјала, Нова демократска странка и Прогресивни ромски покрет Косова.

Пријављене су и две коалиције: ПАИ – ПДАК – ЛПБ, коју чине Партија Ашкалија за интеграцију, Демократска партија Ашкалија Косова и Покрет за сарадњу, као и коалиција ВАКАТ коју чине Демократска странка Бошњака, Бошњачка странка Косова и Демократска странка ватан.

Политички субјекти који су аплицирали имају рок до 7. децембра да путем платформе ЦИК-а доставе листе кандидата за посланике.

Извор: Косово Онлајн

Related posts

Свечаном академијом Срби у Бечу прославили Савиндан: Да следимо пример Светог Саве

У току ноћи облачно и местимично са снегом

Вучић сутра на презентацији робота компаније AGIBOT Innovation

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније