Ељези: ЦИК преузела више од 13.000 пакета гласова из дијаспоре, у току њихова провера

Косово Онлине

Портпарол Централне изборне комисије Ваљмир Ељези саопштио је да је ЦИК током ове недеље преузела више од 13.000 пакета са „наводним гласачким листићима“ пристиглих из поштанских сандучића отворених у 22 државе света. Реч је о гласању поштом из дијаспоре у другом кругу локалних избора за председнике 18 општина.

Према његовим речима, пре бројања ових гласачких листића биће спроведена њихова верификација како би се осигурало да су послати од регистрованих бирача.

„Пре бројања гласачких листића пристиглих из иностранства, у подне је започет процес оцењивања и верификације, чији је циљ да се утврди да ли су пакети послати од стране грађана Косова који су регистровани као бирачи ван земље. Дакле, процесу оцењивања биће подвргнуто око 13.000 пакета, а на крају ћемо имати више детаља. ЦИК се на ове пошиљке реферише као на ‘пакете са наводним гласачким листићима’, јер у овој фази не можемо са сигурношћу знати да ли се у њима заиста налазе гласачки листићи и да ли су их послали регистровани бирачи“, навео је Ељези.

Према подацима ЦИК-а, током периода регистрације (од 23. јула до 29. августа), број грађана регистрованих за гласање путем поште у другом кругу избора за председнике 18 општина био је 29.725 бирача.

Извор: Косово Онлине

Related posts

Бивши саветник Веслија Кларка сведочио на суђењу Тачију

Рио Тинто: Не повлачим се из Србије, задржавамо законска права над пројектом

Мацут: Од 1. јануара једноставнија процедура за боловање уз електронски систем

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније