Припадници јединице КБС грешком су скренуле са свог курса на неколико минута и брзо се вратила на свој првобитни план кретања, односно на југ Косова, рекли су из мисије Кфора за Танјуг, а поводом данашњег упада припадника КБС у северни део Косовске Митровице, где, као и на цео север Косова, према споразуму из 2013. године, не могу да долазе без одобрења команданта КФОР-а.
„У вези са вашим питањем, потврђујемо изјаве Косовске полиције и КБС да је дотична јединица КБС грешком скренула са свог курса на неколико минута и брзо се вратила на свој првобитни план кретања, на југу Косова“, наводи се у одговору Кфора.
Такође, навели су да је тачка уговора о нераспоређивању КБС поновљена у телефонском разговору између команданта Кфора и команданта КБС-а, где је командант КБС-а поновио да је јединица КБС-а „грешком“ привремено скренула са свог курса.
„КФОР је добро распоређен широм Косова, укључујући и север Косова, и спреман је да одговори на сваки релевантни безбедносни развој догађаја, у складу са својим дугогодишњим мандатом УН да допринесе безбедном окружењу за све људе и заједнице које живе на Косову“, поручили су из Кфора.
Извор: Танјуг