Нова победа шахиста на ЕП, реми шахисткиња са Грузијом

Илустрација

Наши мушка шаховска репрезентација уписала је нову победу на Европском првенству у Батумију, док су наше шахисткиње одиграле нерешено са трећом селекцијом домаћина.

Актуелни шампиони Европе, након два пораза, у претходна два кола, од Украјине и Холандије, наша екипа славила је против Турске 2,5 : 1,5. Одлучила је победа Велимира Ивића на последњој табли против Вахапа Санала. На првој табли, Предке је изгубио од Гурела, Сарана је на другој савладао Јилмаза, док су Чан и Инђић ремизирали.

Петим тријумфом, наша селекција је два кола пре краја турнира задржала шансе да се умеша у борбу за одличје. Тренутно деле трећу позицију са 10 меч бодова. Украјина је прва, а Азербејџан други и једине су екипе без пораза.

Наше шахисткиње су одиграле нерешено 2:2 са трећом селекцијом Грузије. Теодора Ињац и Софија Погорелски су ремизирале на прве две табле, Елиф Мехмед је победила на последњој, али наша селекција није могла до победе пошто је Адела Великић поражена.

Изабранице Алисе Марић тренутно су у средини табеле са учинком 1 победе, 4 нерешена резултата и два пораза.

Извор: РТВ

Related posts

Славље на улицама Северне Митровице

Кандидат Српске листе Новак Живић прогласио победу за градоначелника Грачанице

Драгиша Миловић победио на изборима за градоначелника Звечана

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније