Комесар за људска права СЕ цивилном друштву: Хвала што сте ми скренули пажњу на забринутости и позвали да посетим Косово

ТВ Мост

Комесар Савета Европе за људска права, Мајкл О’Флахерти у свом писму упућеном организацијама цивилног друштва, истакао је да његов мандат обухвата промовисање свести о људским правима свих заједница као и подстицање њиховог поштовања.

Комесар Савета Европе за људска права је тако одговорио на писмо организација цивилног друштва које су му упутили у вези са кршењем људских права српске заједнице на Косову и позивом да посети Косово.

“Као комесар за људска права, имам мандат да промовишем свест о људским правима свих заједница и њихово поштовање. Осигуравање поштовања људских права мањинских заједница је кључно за гарантовање демократских друштава која поштују људска права широм Европе, укључујући и Косово” навео је О’Флахерти.

“Хвала вам што сте ми скренули пажњу на ваше забринутости и што сте ме позвали да посетим Косово. Оба питања ц́у размотрити” додао је.

Извор: Радио Митровица север

Related posts

Верници из Вишеграда посетили светиње на Косову и дали крв у КБЦ Косовска Митровица

Ђурић: Курти представља лош пример ученика тоталитарних идеологија

Фицо запретио да ће блокирати нове санкције ЕУ према Русији због блокаде Дружбе

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније