До 10. октобра рок за пријаву на конкурс за ученичке стипендије и кредите

РТВ

Рок за пријаву на конкурс за ученичке стипендије и кредите продужен је до 10. октобра, због, како је саопштило Министарство просвете, великог интересовања ученика.

Ученичке стипендије се дају неповратно, док се ученички кредити враћају у случају да ученик не испуни услове прописане конкурсом.

За доделу ученичких стипендија се могу пријавити ученици првог разреда средње школе који су у свим разредима од петог до осмог разреда основне школе постигли одличан општи успех, односно ученици од другог до четвртог разреда средње школе који су у свим претходно завршеним разредима средње школе постигли одличан општи успех.

На овај конкурс се могу пријавити и ученици средњих школа од првог до трећег разреда средње школе, који се школују за образовне профиле у трогодишњем трајању који су према подацима Националне службе за запошљавање (НСЗ) утврђени као дефицитарна занимања.

Пријава се врши електронски, путем Портала за пријављивање на конкурс за ученичке и студентске кредите и стипендије.

За додатна појашњења и подршку за пријаву на Портал за кредите и стипендије може се обратити имјелом на подрска-кредитистипендије@просвета.гов.рс

Извор: Танјуг

Related posts

Вучић: Отворићемо 400 нових радних места у здравству на Косову

Вучић: Председнички и парламентарни избори вероватно у децембру 2026, можда и нешто раније

Хиљаду туриста заробљено у мећави на Монт Евересту, спасиоци покушавају да пробију путеве

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније