Лавров у УН: Запад крши права Срба и на Косову и Метохији и у БиХ

РТВ

Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров у свом говору на 80. седници Генералне скупштине УН осврнуо се и на ситуацију у бившој Југославији. Лавров је оптужио Запад да, како каже, систематски крши права Срба у Босни и Херцеговини и на Косову и Метохији, као и Дејтонски мировни споразум и резолуцију СБ УН 1244.

Шеф руске дипломатије је рекао да и на Косову  и у БиХ су покренути напади на животне интересе српског народа, укључујући исконска права српског православља.

„Једнострано признање Косова, у супротности са резолуцијом 1244, у суштини је представљало „покушај разарања државног уређења Србије“, нагласио је руски министар.

Лавров је оптужио западне земље да намерно саботирају Дејтонски мировни споразум и тиме воде ка урушавању државности БиХ, а деловање Запада на Балкану је назвао флагрантним примером подривања суверенитета и грубог мешања у унутрашње ствари независних држава.

Према његовим речима, у овом региону се отворено крши и основни принцип Повеље УН о обавези свих чланица да поштују одлуке Савета безбедности.

„Док таква политика Запада подрива мир и стабилност на Балкану, Москва остаје доследна у одбрани суверенитета Србије“, рекао је Лавров.

Извор: РТС

Related posts

ЦИК на основу 99,26 одсто обрађених бирачких места: Самоопредељење 49,30, Српска листа 4,74 одсто

Претежно сунчано, температура до девет степени

Трамп: Сукоб Украјине и Русије би могао да се заврши за неколико недеља

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније