Амбасада САД о Влади Косова: Потребан нам је партнер који разуме потребу избегавања дестабилизујућих акција

Амбасада САД на Косову је саопштила да жели да крене напред са актуелном Владом, али је додала да јој је потребан посвећен партнер који разуме потребу да се избегну дестабилизујуће акције, преноси Коха.

У одговору за Коху, Амбасада САД је саопштила да је отправница послова Ану Пратипати изразила забринутост и ставове САД током редовних састанака са премијером у техничком мандату Аљбином Куртијем.

„Сједињене Државе ће увек бити блиски пријатељ народа Косова и ми смо потпуно посвећени нашем партнерству. Међутим, Сједињене Државе подстичу партнере да конструктивно раде како би осигурали стабилност и безбедност. Желимо да кренемо напред са владом у техничком мандату, али нам је потребан партнер који разуме потребу да се избегну дестабилизујуће акције и посвећен је унапређењу регионалне стабилности и заштити права свих грађана Косова. Наставићемо да ценимо акције актуелне владе. Немамо шта да додамо по овом питању“, наводи се у одговору Амбасаде.

Амбасада није коментарисала састанке које је Пратипати имала са лидерима опозиције.

Извор: Косово онлајн

Related posts

У Грачаници представљени кандидат за градоначелника и кандидати за одборнике

Дан српског јединства, слободе и националне заставе – централна манифестација у Гаџином Хану

Митровачки борац Андреј Фићовић освојио бронзу на ММА турниру “Београдски победник”

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније