Савет безбедности УН осудио нападе на Катар, без помињања Израела

РТВ

Савет безбедности Уједињених нација осудио је данас израелске нападе на катарску престоницу Доху, али у заједничкој изјави није споменуо Израел, иако је једна од страна у сукобу, преноси Ројтерс.

„Чланице Савета безбедности нагласиле важност деескалације и изразиле солидарност са Катаром. Подвукле су своју подршку суверенитету и територијалном интегритету Катара“, истиче се у изјави, коју је усагласило свих 15 чланица Савета, укључујући Сједињене Америчке Државе, блиског савезника Израела.

Такође су поручиле да је ослобађање талаца, укључујући оне које је убио Хамас, као и окончање рата и патње у Гази, и даље „највећи приоритет“ међународне заједнице.

Изјаву су припремиле Велика Британија и Француска.

Израелска војска извела је у уторак ваздушни напад на Доху, усмерен на званичнике Хамаса који су присуствовали састанку у том граду.

Канцеларија израелског премијера Бењамина Нетањахуа је саопштила да је он наредио операцију након терористичког напада у Јерусалиму у понедељак, за који је одговорност преузело Хамас.

Палестинска група је потврдила да су петорица њених чланова погинула у израелском нападу на Доху, али тје додала да Израел „није успео у покушају атентата на преговарачки тим“ групе.

Извор: РТВ

Related posts

Бисљими: Београд је инсистирао на ЗСО, Приштина тражи да се основни споразум спроведе у целости

Русија позвала Пољску да повуче одлуку о затварању границе са Белорусијом

Нетањаху потписао споразум о ширењу насеља Е1: Неће бити палестинске државе

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније