Танјуг

Вучевић: За Србију од великог значаја Вучићева посета Пекингу

од TV Most

Председник СНС и саветник председника Републике Милош Вучевић изјавио је данас да је за Србију од великог значаја што је председник Александар Вучић у Пекингу присуствовао обележавању 80 година победе над фашизмом и што је том приликом имао сусрете са бројним светским званичницима.

„Поносан сам на чињеницу да је Србија била у кругу држава које су биле позване у Пекинг на обележавање 80 година победе над фашизмом и једној од највећих војних парада у историји. Заиста је било импресивно“, рекао је Вучевић за ТВ Пинк коментаришући Вучићеву посету Кини.

Он је истакао да је поносан што је Вучић имао сусрете са председником Сијем, Путином, као и са председником Азербејџана.

Вучевић је подсетио да је председник у Пекингу имао и састанке са кинеским компанијама, које већ инвестирају у Србију и које желе да инвестирају.

“За нас су то битне ствари, питање гаса, уредно снабдевање, добре цене. То директно утиче на кућне буџете и фабрике у Србији. Да не бисмо опет имали тај сценарио, када је за време власти Драгана Ђиласа без посла остало 500.000 људи, председник државе мора да ради свој посао. Мислим да је урадио много важне ствари. То што прича Драган Ђилас је пуњење њихових насловних страна тајкунских медија”, рекао је Вучевић.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније