Петковић: Ништа није готово, Српска листа ће се борити и победити

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић изјавио је да Централна изборна комисија Косова вечерас није сертификовала Српску листу за учешће на локалним изборима 12. октобру по директном налогу Аљбина Куртија.

Петковић је истакао да је Куртијев удар на Српску листу заправо удар на цео српски народ на Косову.

 

Ипак, поручио је да ништа није готово и да ће се Српска листа „борити и победити“.

„По директном налогу Куртија, ЦИК је вечерас одбацио учешће Српске листе на локалним изборима. Исти покушај гашења Српске листе, као у децембру прошле године. Куртијев удар на Српску листу је и удар на цео српски народ на КиМ. Зато нема дилеме за кога Срби гласају. Ништа није готово, Српска листа ће се борити и победити“, написао је Петковић за друштвеној мрежи „X“.

Централна изборна комисија вечерас је са два гласа за, два против и седам уздржаних одбила предлог о сертификацији Српске листе за учешће на локалним изборима у октобру.

Извор: Косово Онлине

Related posts

Пирит Фест 2025: Дводневни фестивал пун енергије и нових звукова

ЦИК: До 18 часова 16 субјеката пријавило учешће на изборима

Вучевић: Наша листа остварила убедљиву и чисту победу у Неготину, Мионици и Сечњу

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније