Инстаграм/будућностсрбијеав

Вучић са председником Замбије о билатералној сарадњи и предстојећој посети Србији

од TV Most

Председник Републике Србије Александар Вучић истакао је да је са председником Замбије Хакаиндеом Хичилемом телефоном разговарао о глобалним и регионалним питањима, билатералним односима и сарадњи, као и о његовој предстојећој званичној посети Србији.

Изразили смо спремност за унапређење трговинске размене, као и развој других видова сарадње у областима одбране, образовања, културе, навео је Вучић.

Нагласио је да је захвалио Замбији „на принципијелном ставу према питању непризнавања једнострано проглашене независности Косова“.

„Тема састанка био је и ‘EXPO 2027’ и истакао сам да Србија цени учешће Замбије на овој престижној манифестацији, као и да ћемо учинити све како би се гости представили на најбољи могући начин. Настављамо да градимо мостове пријатељства између наша два народа“, навео је Вучић на Инстаграму.

Извор: РТС

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније