Преговарачи палестинског милитантног покрета Хамас у Дохи рекли су посредницима да нису заинтересовани за наставак преговора о прекиду ватре са Израелом док се криза са недостатком хране у Гази не реши, изјавили су данас за Тајмс оф Израел арапски дипломата и други извор укључен у посредничке напоре у преговорима.
Током преговора у Дохи, тензије су такође биле на врхунцу између Хамаса и арапских земаља које учествују у преговорима, Египта и Катара, јер је главни преговарач Хамаса, Халил ел Хаја оптужио прошле недеље Египат за саучесништво у хуманитарној кризи, што је разљутило Каиро.
Хамас је такође љут на Катар због потписивања декларације у Уједињеним нацијама почетком ове недеље, којом се Хамас позива да се разоружа и повуче са власти, потврдила су два извора.
Раније ове недеље, Израел је посредницима представио свој одговор на амандмане које је Хамас затражио на најновији предлог о прекиду ватре, а одговор Хамаса разбеснео је Израел и Сједињене Америчке Државе, који су потом повукле своје преговараче из Дохе.
У свом последњем одговору, Израел је одбио захтев Хамаса да се израелска војска повуче из насељених центара дуж јужне границе Газе.
Извор: Танјуг