Саши Ђорђевићу из Штрпца, који је ухапшен на административном прелазу Мердаре због сумње на шпијунажу, одређен је притвор до 30 дана, потврдило је Више тужилаштво у Прокупљу.
Ђорђевић је ухапшен 28. јула због сумње да је сарадник Обавештајне службе Албаније – Државне информативне службе (ШИШ) посредством Косовске обавештајне агенције (КИА). Србин се терети да је деловао против интереса српске заједнице на Косову, а за достављање поверљивих информација добијао је новац, пише Курир.
Поуздано је утврђено да је Ђорђевић у контакту са припадником КИА из Урошевца, који је био веза са албанском службом, иначе бившим припадником ОВК, прикупљао сазнања о утицајним представницима српске заједнице на Косову, боравцима државног руководства Републике Србије, активностима српских политичара и угледних Срба на том подручју, као и припадницима служби безбедности Србије, БИА, МУП Републике Србије и Војске Србије.
Ђорђевић је, иначе, из села Јажинце и запослен је у Дому здравља Штрпце.
Извор: Косово Онлајн