Деца из Зубиног Потока и Лепосавића посетила Сомбор

sombor.rs

Градоначелник Сомбора Антонио Ратковић и заменик градоначелника Милан Стакић уприличили су пријем за ђаке са Косова у Великој скупштинској сали зграде Жупаније.

Ђаци, њих 50 од 5. до 8. разреда основне школе из Зубиног Потока и Лепосавића заједно су са васпитачима на шестодневној екскурзији по Војводини. Том приликом су посетили Сомбор у пратњи заменика председника Општине Врбас Јована Ковачевића, саопштио је Град Сомбор.

Градоначелник Антонио Ратковић им је представио Сомбор и пожелео пријатан боравак у граду, а поздравио их је и заменик градоначелника Милан Стакић.

У згради Жупаније деца са Косова имала су прилику да чују причу о чувеној слици „Битка код Сенте“ коју је насликао Ференц Ајзенхут, зашто се она ту налази, како су је донели и друге занимљивости о највећој слици рађеној техником уље на платну у овом делу Европе, као и неколико детаља о Великој скупштинској сали.

Током боравка у Сомбору ђаци су обишли сам центар града, где су се упознали са знаменитостима и архитектуром Сомбора, а затим су посетили и Градски музеј.

Извор: sombor.rs

Related posts

Боцан-Харченко: Гаспром се не повлачи из НИС-а

МСП: Израел неће дозволити да флотила Сумуд стигне на одредиште, она служи Хамасу

Вучић честитао Рош Ашану, јеврејску Нову годину

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније