Председник Србије Александар Вучић поручио је данас да се изградњом Дунавског коридора гради више од саобраћајнице, истичући да се тиме доноси нови живот Србији.
Вучић је на Инстаграм налогу „будућностсрбијеав“ навео да сваки километар значи развој, сигурност и бољу будућност.
„Настављамо да спајамо градове, регионе и људе, све за снажнију и бољу Србију“, додао је.
Вучић ће данас у 18.00 сати обићи радове на изградњи Дунавског коридора.
Он је 22. фебруара ове године присуствовао свечаном отварању деоница Дунавског коридора од скретања са ауто-пута према Нишу до Пожаревца и од Великог Градишта према Голупцу, у дужини од 32 километра.
Отворен је за саобраћај 21 километар од Мале Крсне, односно од скретања са ауто-пута до Пожаревца и од Великог Градишта до Поникви још 11 километара.
Тада је речено да остаје још да се заврши 36 километара, а кинеска компанија Шандонг је најавила ће радови бити завршени до краја године.
Цео Дунавски коридор ће, како је раније најављено, бити отворен за саобраћај у фебруару или марту 2026. године.
Када буде готова цела брза саобраћајница, од Београда до Голупца ће се стизати за само сат и 20 минута, а од Београда до Пожаревца за 50 до 55 минута.
Укупна дужина брзе саобраћајнице је 67,94 километра, у оквиру које ће бити изграђена 62 објекта.
Брза саобраћајница је пројектована за брзину од 100 километара на сат.
Градња брзе саобраћајнице је почела у новембру 2021. године, а радови су вредни 337 милиона евра.
Извођач радова је кинески Шандонг, а подизвођачи су фирме из Србије.
Извор: Танјуг