Кошта о царинама САД: ЕУ је спремна да заштити своје интересе

АП

Европска унија „остаје чврста, уједињена и спремна да заштити“ своје интересе, изјавио је данас председник Европског савета Антонио Кошта, у одговору на објаву америчког председника Доналда Трампа о увођењу царина од 30 одсто на робу из ЕУ.

„Царине су порези. Оне подстичу инфлацију, стварају неизвесност и ометају економски раст. Наставићемо да градимо снажна трговинска партнерства широм света“, рекао је Кошта, преноси Ројтерс.

Трамп је раније данас саопштио да ће од 1. августа ступити на снагу царине у висини од 30 одсто на сву робу која се увози из земаља Европске уније, као и Мексика у Сједињене Америчке Државе.

Он је на свом налогу на мрежи Truth Social објавио копије писама која је послао председници Европске комисије Урсули фон дер Лајен и председници Мексика Клаудији Шајнбаум.

Извор: Танјуг

Related posts

Боцан-Харченко: Гаспром се не повлачи из НИС-а

МСП: Израел неће дозволити да флотила Сумуд стигне на одредиште, она служи Хамасу

Вучић честитао Рош Ашану, јеврејску Нову годину

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније