Британски амбасадор посетио манастир Драганац

манастир Драганац

Амбасадор Велике Британије господин Џонатан Харгривс посетио је јуче манастир Драганац, објављено је на званичном сајту манастира.

„У пријатном разговору игуман Јустин и братија манастира упознали су Харгривса са историјом манастира и околине, те одговорили на његову заинтересованост за проблеме са којима се суочава Српска православна црква и српска заједница на Косову и Метохији“, наведено је у саопштењу.

манастир Драганац

Током сусрета посебно су истакнути проблеми као што су „селективна правда, политичка суђења, политички мотивисано депортовање Срба, угрожавање имовине Српске православне цркве, забране посета Његове светости патријарха српског Порфирија“, наводи се у објави.

манастир Драганац

Амбасадор Харгривс је, према саопштењу, истакао своју веру у мултиетничко друштво као услов бољитка свих, и пренео искрено интересовање и бригу Његовог краљевског височанства Чарлса III за положај Српске православне цркве, наводи се.

Извор: ТВ Мост/сајт манастира Драганац

Related posts

Иран покренуо нови балистички напад, огласиле се сирене у Израелу и Кувајту

Мијаиловић: Наши играчи су безбедни, утакмица против Дубаија ће сигурно бити одложена

Табаковић: Због санкција НИС-у изостало значајније убрзање раста у Србији крајем године

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније