Радовановић: Уређивање православног гробља у Истоку израз поштовања према прецима

Косово онлајн

Директор ЈКСП „Звечан“ Ненад Радовановић изјавио је поводом акције уређивања православног гробља у Истоку, да то за њих није само радна акција, већ израз поштовања, сећања и дужности према прецима.

„На тим местима тишине, свака травка коју уклонимо открива трагове оних који су нас задужили својом жртвом, љубављу и постојањем. Ту смо да помогнемо, јер гробља нису заборављена места – она су светиње које нас подсећају ко смо и одакле долазимо. Овим чином показујемо да се не одричемо својих корена, ни вере, ни идентитета. Док год их памтимо и чувамо, они и даље живе међу нама“, изјавио је Радовановић за Косово онлајн.

Извор: Косово онлајн

Related posts

Вучић: Важно патријахово писмо, очекујем да ће се разумети потребе српског народа на Косову

Електросевер: Због радова на високонапонској мрежи, домаћинства у улици Анке Спајић и у Сувом Долу сутра без струје од 9 до 15 часова

Вучић обишао еко насеље Шумадијски кутак: Аранђеловац ће процветати када буде повезан са Београдом

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније