Приштина: Специјално тужилаштво покренуло истрагу о изградњи нових мостова преко Ибра

Танјуг

Специјално тужилаштво у Приштини покренуло је истрагу о уговорима за изградњу нових мостова преко Ибра у Косовској Митровици због постојања сумње о злоупотреби јавних средстава, наводи Коха, преноси Танјуг.

Приштинском порталу је из тог тужилаштва речено да оно нема овлашћења да процењује или одобрава инфраструктурне пројекте, али да делује кад постоје сумње о злоупотреби јавних средстава.

Наводе и да тренутно обрађују скоро 2.000 уговора из једног извора и да су наложили косовској полицији да предузме неопходне истражне радње.

Вршилац дужности премијера привремених приштинских институција Аљбин Курти положио је 1. јула камен темељац за изградњу два моста преко реке Ибар у Косовској Митровици, у близини главног моста, који је затворен за саобраћај и на којем су стално распоређени припадници КФОР-а.

Грађани Косовске Митровице истичу да нови мостови на Ибру нису потребни јер не би били мостови спајања, већ би доприносили подизању тензија и угрожавању безбедности Срба на северу КиМ.

Српска листа покренула је петицију против изградње нових мостова, и најавила је да ће петиција и прикупљени потписи бити предати представницима међународне заједнице.

Извор: Танјуг

Related posts

Најмање 1.000 жртава поплава у Индонезији и Шри Ланки, укључена и војска

Објављени прелиминарни резултати у Мионици и Неготину, поништено гласање на једном бирачком месту у Сечњу

ЕК: Упозорили смо Трампа да мировни споразум не сме да амнестира руске ратне злочине

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније