Милица Николић суспендована на годину дана због допинга

Танјуг

Репрезентативка Србије у џудоу Милица Николић суспендована је на годину дана због кршења допинг правила, наведено је на сајту Антидопинг агенције Србије.

Николић је суспендована 3. јуна 2025. на годину дана, наводи се у делу сајта Антидопинг агенције Србије где се налази списак лица којима тече забрана.

На сајту се такође наводи да је код репрезентативке Србије пронађено присуство забрањене супстанце хидрохлортиазид, која је сматрана за такозвани „маскирајући агенс“, јер убрзава излучивање урина и смањује концентрацију других суптсанци у урину. То је и средство које спортисти користе за брзо мршављење губитком воде, што је неретка тактика у спортовима у којима постоје тежинске категорије.

Николић је представљала репрезентацију Србије на Олимпијским играма у Токију и Паризу, а у каријери је освојила две титуле првака Европе до 23 године, 2015. године у Братислави и 2016. у Тел Авиву.

Извор: Танјуг

Related posts

Кошаркаши Србије поражени од Финске и елиминисани у осмини финала Европског првенства

Завршен Филмски фестивал у Венецији, “Глас Хинд Раџаб“ без Златног лава

Одбојкаши Србије победили Канаду у последњој провери уочи Светског првенства

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније