Осамдесетогодишњи мушкарац пронађен је мртав у изгорелој штали у насељу Ђорче Петров, чиме је забележена прва потврђена жртва пожара који последњих дана погађају шире подручје Скопља и друге делове Северне Македоније, саопштило је Министарство унутрашњих послова те земље.
Према наводима надлежних, мушкарац је држао стоку у импровизованим објектима у близини железничке станице, а његово тело пронађено је у помоћној просторији након што је пожар избио јуче око 18 часова, пренео је портал „Лидер.мк“. Са њим су страдале и животиње које су се налазиле у шталама.
Највећи активни пожар тренутно се шири на подручју села Блаце и Чучер, у општини Чучер Сандево. У гашењу су ангажовани хеликоптери „Bell 412“ и „Agusta Bell 212“ Министарства унутрашњих послова Северне Македоније, који су током 55 летова избацили више од 70 тона воде. У операцију је укључен и противпожарни авион „Air Tractor“.
Директор Центра за управљање кризама (ЦУК) Мухамед Али рекао је да су теренске екипе непрекидно ангажоване, док је директор Дирекције за заштиту и спасавање (ДЗС) Стојанче Ангелов навео да је, према прелиминарним подацима, узрок пожара највероватније бачени опушак.
Пожар у региону Валандова, који је горео више од недељу дана, локализован је, али су активна жаришта забележена и у Прилепу, Македонском Броду и Старом Нагоричану.
Влада Северне Македоније саопштила је да ће ангажовати 400 привремених ватрогасаца за територијалне јединице широм земље.
Извор: Танјуг