Епа / ЕФЕ

Бесент: САД на прагу неколико трговинских договора пред истек рока 9. јула

од TV Most

Сједињене Америчке Државе су близу постизања неколико трговинских договора пред истицање рока 9. јула, када ступају на снагу више царинске стопе, изјавио је секретар Министарства финансија САД Скот Бесент, предвиђајући неколико важних најава у наредним данима.

Он је за ЦНН рекао да ће администрација америчког председника Доналда Трампа, такође, послати писма 100 мањих земаља са којима САД немају развијену трговину, обавештавајући их да ће се на њих прво примењивати више царине, које су првобитно биле уведене 2. априла, а затим суспендоване до 9. јула, преноси Ројтерс.

,,Председник (САД Доналд Трамп) ће слати писма неким од наших трговинских партнера у којима ће им поручити да се, ако не буду напредовали у преговорима, од 1. августа, враћају на ниво царина од 2. априла. Зато мислим да ћемо ускоро видети много договора“, рекао је Бесент.

Амерички председник Доналд Трамп изјавио је крајем јуна у интервјуу за Фокс њуз да не планира да продужи 90-дневну паузу на увођење царина за вец́ину земаља након 9. јула, када истиче рок за преговоре који је одредио.

Извор: Танјуг

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније