Српска листа са МекГурком о озбиљним изазовима са којима се српски народ суочава на Косову

Српска листа

Делегација Српске листе, коју је предводио председник проф. др Златан Елек, састала се данас са шефом Мисије ОЕБС-а на Косову, амбасадором Џерардом МекГурком.

Током састанка разговарано је о озбиљним изазовима са којима се српски народ суочава на Косову и Метохији, а посебно о све учесталијим случајевима институционалног насиља и протеривања Срба, забрани рада српских институција, политички мотивисаним и неоснованим кривичним процесима против десетине нашиг сународника, виђених и легитимних представника Срба, као и о отимању српске имовине и укидању права гарантованих Уставом и међународним документима.

Председник Елек указао је на системску дискриминацију и покушаје да се Срби елиминишу из институционалног, друштвеног и економског живота, чиме се директно угрожава њихов опстанак и безбедност. Делегација Српске листе посебно је нагласила важност враћања поверења у институције и потребу да међународна заједница прекине политику ћутања и негирања очигледне неправде.

Амбасадору МекГурку је пренето очекивање да Мисија ОЕБС-а, у складу са својим мандатом, делује активније и непристрасно, како би се зауставили притисци и заштитила основна људска права српског народа.

Српска листа остаје доследна свом ставу да је дијалог једини пут за решавање свих отворених питања, али и да без елементарне безбедности и поштовања права нема истинске нормализације односа.

Извор: Српска листа

Related posts

ЦИК: Бројање гласова завршено у 34 општине, резултати из дијаспоре током дана

На линији раздвајања ИДФ у Појасу Газе до сада убијено најмање 28 Палестинаца

Саобраћајна несрећа код Малог Рудара, повређено пет особа

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније