Пашалић: „Зауставити системску дискриминацију Срба на Косову и Метохији“

Заштитник грађана Зоран Пашалић најоштрије је осудио хапшења четворице припадника Министарства унутрашњих послова Србије и једног пензионисаног полицајца која су извршена током протекла три дана на више административних прелаза, укључујући и одлуку о њиховом протеривању са забраном уласка.

Заштитник грађана је нагласио да после забране истицања српске заставе поводом прославе празника Видовдана у Грачаници, тај нови потез само потврђује да се према Србима на Косову спроводи континуирана и веома озбиљна системска дискриминација због чега је апеловао на све релевантне међународне актере да у пуном капацитету стану у заштиту њихових права.

Пашалић је рекао да је у реаговању на званичан апел Заштитника грађана, већ покренута иницијатива да се пред Међународним институтом омбудсмана отвори питање најгрубљег кршења и заштите права седамдесет грађана српске националности у Лешку, код Лепосавића, од којих се захтева да напусте своје домове до краја јуна, јер ће бити срушени.

Извор: РТС

Related posts

АПР покренуо нови веб-портал за бржи приступ пословним и финансијским подацима

Пезешкијан: Иран никада није тражио и никада неће тражити да направи нуклеарну бомбу

Генералштаб Оружаних снага Украјине потврдио уништење низа објеката у Русији

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније