Од данас омогућено прихватање картица Discover Networka у Србији

Танјуг

На ПОС терминалима и банкоматима Банке Поштанска Штедионица од данас је омогућено прихватање иностраних картица Discover Network и то Discover Diners Club International и других брендова из ове мреже, а прва трансакција Discover картицом обављена је у хотелу Москва.

Гувернер Народне банке Србије (НБС) Јоргованка Табаковић изјавила је да данашњи догађај представља природни наставак сарадње Народне банке и компаније Discover Network и јединствену прилику да DinaCard систем узврати услугу свом интернационалном партнеру, омогућавајући корисницима Discover картица да лако и сигурно користе своје картице у Србији, кроз нашу добро развијену DinaCard прихватну мрежу.

Председник Извршног одбора Банке Поштанска штедионица (БПШ) Бојан Кекић је навео да је ова банка прва банка у Србији која је омогућила корисницима картица из Discover Network да их користе у прихватној мрежи БПШ. То према његовим речима тренутно укључује 20.000 продајних места (ПОС) терминала и 500 банкомата широм Србије.

Директор развоја за регион Европе, Блиског истока и Африке Discover Networka Џери Фоскер је оценио да ће проширење прихватања њихових картица омогућити бенефите не само за ову компанију већ и за кориснике који ће њоме моћи да плаћају не само у Београду већ широм Србије.

Извор: Танјуг

Related posts

Вучић отворио Амбасадорску конференцију: У складу са глобалним околностима мења се и улога српских представника

Вучић: Косово део Србије у складу са Повељом УН и Резолуцијом 1244, радићемо даље на отпризнавању

Део Звечана без струје због квара, завршетак радова око поднева

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније