Лидер десничарске странке „Савез за уједињење Румуна” Ђорђе Симион, који се данас са градоначелником Букурешта Никушором Даном надмеће у другом кругу председничких избора, „упао“ је у укључење српског новинара који извештава из главног града Румуније, и у кратком и непланираном разговору, поздравио Србе као најбоље комшије и додао да је уверен у своју победу због које, како каже, нико не треба да брине.
У тренутку док се новинар Би-Би-Сија на српском језику Александар Миладиновић укључивао из Букурешта, наишао је Симион и спонтано се обратио новинару како би поздравио грађане Србије.
„Добродошли у Румунију, у наш главни град“, рекао је љубазно Симион новинарској екипи на снимку који је објављен на друштвеним мрежама.
Навео је да вечерас, по затварању биралишта, неће бити великог политиког скупа, већ ће послати поруке мира целој земљи.
„Поздрав православној браћи у Србији, ви сте наш најбољи комшија“, рекао је Симион.
На питање шта очекује од данашњег другог круга избора, самоуверено је одговорио:„Победићемо 100 одсто, не бринемо се“.
Упитан да ли неко треба да брине због тога, одговорио је одрично.
„Ми шаљемо поруке мира, брину само они који желе рат. Ми смо против рата и уништавања, желимо мир и сарадњу. То је и наша порука српским пријатељима“, рекао је Симион.
Ђорђе Симион је евроскептик, који се противи војној помоћи суседној Украјини, а наспрам њега је проевропски градоначелник Букурешта Никушор Дан.
Симион ужива велику подршку дијаспоре, али и дисквалификованог победника поништених избора Калина Ђеорђескуа.
Иако према последњим истраживањима јавног мњења Дан има благу предност, Симион је тај који је у првом кругу освојио двоструко више гласова од свог противкандидата, али и од кандидата владајуће коалиције.
Извор: Косово онлајн