Путин и Си о развоју кинеско-руских односа

Танјуг/АП

Развој односа између Русије и Кине није усмерен ни против кога, рекао је руски председник Владимир Путин на састанку са кинеским председником Си Ђинпингом.

„Развијамо наше везе за добробит народа обе земље, а не против било кога“, рекао је он.

Према речима шефа државе, намера изградње добросуседских односа, јачања пријатељства и рада на проширењу сарадње је избор Москве и Пекинга, заснован на стратешкој интеракцији.

Си Ђинпинг је изразио спремност да заједно са Руском Федерацијом брани истину о историји Другог светског рата. Он је назвао развој и продубљивање кинеско-руских односа императивом за две земље и за јачање система међународних односа.

Путин и Си су након састанка потписали више од 20 докумената о сарадњи, укључујући изјаву о продубљивању свеобухватног партнерства и стратешке сарадње две земље, јавља агенција РИА.

Извор: РТС

Related posts

Ледени дан у Србији – ванредно у 11 општина, евакуисано 37 лица

„Удар сокола“ у Сирији – Америка извела ваздушне нападе на мете Исламске државе

ЈП „Путеви Србије“: Снег до 5 цм на више деоница, опрез због леда, магле, одрона

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније