Без одговора на питање УНС-а о датуму расписивања новог конкурса за РЕМ

УНС

Скупштински Одбор за културу и информисање донео је прошле недеље одлуку о покретању новог поступка за предлагање кандидата за избор чланова Савета РЕМ-а. Од председнице Одбора за културу и информисање Невене Ђурић нема одговора на питање УНС-а када ће бити расписан нови конкурс.

Прошле недеље чланови Одбора су једногласном одлуком поништили конкурс за избор чланова Савета РЕМ-а.

УНС је данас покушао да од Народне скупштине Србије и председнице Одбора за културу и информисање Невене Ђурић сазна када ће бити расписан нови конкурс за избор чланова Савета РЕМ-а, међутим, до објављивања овог текста одговор нису добили.

УНС подсећа да су поништење конкурса тражила најпре релевантна новинарска и медијска удружења, због нерегуларности приликом формирања листе од 18 кандидата, од којих се седморо повукло из изборног поступка.

Расписивање новог конкурса тражили су и студенти, као услов да одблокирају све улазе у зграде РТС-а у Таковској, Абердаровој и на Кошутњаку. Убрзо након поништења конкурса, студенти су окончали блокаду јавног медијског сервиса која је трајала четрнаест дана.

Извор: УНС

Related posts

Ђурић: Одолели смо свим изазовима да прихватимо наметање независности Косова

Специјализована већа: Прихватање доказа не значи да се судије морају ослонити на њих

Америчка група за људска права: Број мртвих премашио 2.000; Иран се спрема за америчку интервенцију

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније