Нетанијаху одложио посету Азербејџану

АП

Израелски премијер Бењамин Нетанијаху одложио је планирану посету Азербејџану због ,,недавних дешавања у Гази и Сирији, саопштено је данас из његовог кабинета.

У саопштењу се наводи да Нетанијаху има ,,интензиван дипломатски и безбедносни распоред“, али није помињан нови датум посете, јавља Ројтерс.

Нетањаху је требало да буде у посети Азербејџану од 7. до 11. маја, где је требало да се састане са председником те земље Илхамом Алијевим.

Било је планирано да њих двојица разговарају о преговорима између Турске и Израела око Сирије, у којима је посредовао Азербејџан, као и о плановима да се Азербејџан званично укључи у оквир Споразума Аврам.

Поред тога, теме њиховог састанка требало је да буду и трилатерални односи са Сједињеним Америчким Државама.

Алијев се у априлу истог дана састао са председником Турске Реџепом Тајипом Ердоганом и председником Сирије Ахмедом ал Шаром.

У марту је специјални амерички изасланик за Блиски исток Стив Виткоф посетио Баку где се састао са Алијевим.

Извор: Танјуг

Related posts

Свечаном академијом Срби у Бечу прославили Савиндан: Да следимо пример Светог Саве

У току ноћи облачно и местимично са снегом

Вучић сутра на презентацији робота компаније AGIBOT Innovation

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније