Месаровић: Ускоро расписујемо конкурс ,,Жена на селу“

Танјуг

Потпредседница Владе Србије и министарка привреде Адријана Месаровић најавила је да ће ресорно министарство у наредних неколико дана расписати конкурс ,,Жена на селу“, намењен економском оснаживању жена које своју делатност обављају у руралним подручјима.

,,Позивам све заинтересоване да се јаве и искористе подршку своје државе. Посетили смо прошле године чак 1.200 привредних друштава и предузетника, који су та средства уложила да унапреде своје пословање кроз набавку нове опреме, адаптацију пословног простора, улагање у трајна обртна средства. На тај начин су увећали укупне капацитете“, рекла је министарка за Танјуг.

Месаровић је посетила винарију ,,Адамовић“ у општини Беочин, која је у оквиру програма подршке произвођачима ракија и винарима, 2024. године добила подстицај Министарства привреде у износу од 1,65 милиона динара бесповратних средства.

,,Та средства су уложена у изградњу објекта који представља и главни производни погон“, рекла је Месаровић.

Она је истакла да је циљ посете стицање увида у то како министарство може да унапреди актуелне конкурсе и на који начин винарији ,,Адамовић“ може помоћи у унапређењу тржишног пласмана њихових производа.

„Привредник има обезбеђено тржиште и углавном снабдева угоститељске објекте. Разговарали смо о потенцијалу које нуди тржиште Кине. Они планирају да увећају укупни обим производње и након тога да изађу и на нека нова тржишта“, навела је Месаровић и додала да очекује ратификацију споразума о слободној трговини са Египтом и УАЕ.

Извор: Танјуг

Related posts

Вучић: Озбиљан хибридни рат се води против земље, урадио сам све да сачувам мир и јединство

Соренсен: Нормализација односа Београда и Приштине није линеаран процес, али напредујемо

Фудбалери Звезде поражени на гостовању Браги у Лиги Европе, повреда Арнаутовића

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније