Српска листа: Каменовање куће у Гораждевцу етнички мотивисано, међународна заједница да реагује

Српска листа

У метохијском селу Гораждевац, непознати починиоци, синоћ су каменовали српску кућу, познату као ,,сеоски конак”, што је изазвало огромно узнемирење и забринутост становника овог краја и домаћина који у овом објекту живи, а који се у тренутку напада у њему налазио, саопштила је Српска листа.

,,Ово је још један у низу инцидената против наших храбрих сународника који у изузетно тешким условима чувају своја огњишта и свој Гораждевац“, наводи се у саопштењу.

Из Српске листе подсећају да су пре неколико дана у Гораждевцу осванули графити такозване ОВК на српским објектима, а почетком године са меморијалног комплекса посвећеног жртвама, скинута је српска тробојка.

Представници Српске листе су разговарали са домаћином чија је кућа оштећена о инциденту који је доживео, како би му пружили подршку и пренели да ће штета на кући бити санирана ургентно.

,,Немамо никаква очекивања да ће косовска полиција пронаћи одговорне за ове нападе, као што то није учинила ни у претходним случајевима, позивамо међународну заједницу да заложи свој ауторитет како би инциденти према Србима у овом селу престали, а одговорни били санкционисани.

Тражимо од међународних представника да осуде етнички мотивисано насиље над Србима, али и повећају присуство КФОР-а и Еулекса у српским срединама јужно од Ибра, који су свакодневно мета напада“, истиче се у саопштењу Српске листе.

Извор: Саопштење / ТВ Мост

Related posts

Баскеташи Србије у четвртфиналу Европског првенства

Почео протест „Србијо, да ли се чујемо?“ у Новом Саду, испред ДИФ-а припадници полиције

Дневник ТВ Мост 05.09.2025.

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније