ЕУ о блокади РТС-а и РТВ-а: Помно пратимо политичку ситуацију у Србији

Портпарол Европске комисије Гијом Мерсије изјавио је данас да је Европска унија свесна блокада студената испред јавних емитера у Србији, као и да помно прате актуелну унутрашњу политичку ситуацију у Србији.

Он је то рекао за Танјуг, на питање о блокади РТС-а и РТВ-а у Београду и Новом Саду и додао да је став ЕУ познат.

„Помно пратимо актуелну унутрашњу политичку ситуацију у Србији и грађане Србије који мирно демонстрирају, позивајући на владавину права и јаке, одговорне и демократске институције. Учешће грађана, транспарентност и одговорност играју виталну улогу у развоју демократских друштава. Сви актери, укључујући организације цивилног друштва, треба заједно да пронађу пут у Србији за унапређење реформи, посебно у јачању владавине права, које су неопходне за европску будућност Србије“, рекао је Мерсије.

Извор: Танјуг

Related posts

Ђурић: Током посете САД указао сам да једностраним потезима не можемо доћи до стабилности у региону

Влаховић: Очекује се више од 1.500 учесника на предстојећем Копаоник бизнис форуму

Делегација Српске листе разговарала са шефицом одељења за ЗБ Европске службе за спољне послове

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније