Српски рвач Георги Тибилов изборио пласман у финале Европског првенства

Танјуг

Рвачка репрезентација Србије наставила је са одличним резултатима на Европском првенству у Словачкој и у грчко-римском стилу, пошто је Георги Тибилов у категорији до 60 килограма изборио пласман у финале и у недељу ће рвати за злато.

Тибилов је био међу носиоцима у жребу па је у четвртфиналу победио Оливијеа Скрипчака из Пољске са 9:0, док је у полуфиналу био бољи од Садика Лалаева из Русије.

Меч је заврŝен резултатом 1:1, али је Тибилов прошао даље захваљујући првом освојеном поену.

Ривал Тибилову у финалу биће Нихат Мамадли из Азербејџана, а финални меч на програму је од 19 часова.

За бронзану медаљу ће се вечерас у категорији со 87 килограма борити и Александар Комаров његов ривал биће Немац Ханес Вагнер.

Претходно, сребрну медаљу у слободном стилу на овом Европском првенству за Србију је освојио Азамат Тускаев.

Извор: Танјуг

Related posts

Лепосавић: Вече сећања на Милана Младеновића окупило поштоваоце легенде југословенског рока

Харченко: Споразум Београда и Москве један од најважнијих смерова за развој Београда

Сијарто: Мађарска разматра правне мере против ЕК због забране руског гаса

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније