Европска комесарка за проширење Марта Кос изразила је уверење да постоји јасна перспектива отварања свих преговарачких кластера о приступању Украјине Европској унији до краја 2025. године.
Она је на састанку Савета за придруживање ЕУ-Украјина навела да су „пројекције скоро завршене и да имају јасну перспективу“, наводи се у саопштењу објављеном на сајту ЕУ.
Кос нада се да ће прва три кластера преговора Украјине са ЕУ о придруживању Унији отворити у првој половини ове године, током пољског председавања, а преостала три до децембра.
Кос је потврдила посвећеност ЕУ да максимално искористи могућности које нуди Споразум о придруживању како би се олакшала постепена интеграција Украјине у јединствено европско тржиште, чак и пре приступања.
Извор: Танјуг