Променљиво облачно са сунчаним интервалима

У Србији данас променљиво облачно са сунчаним интервалима и у већем делу суво, а у планинским пределима још понегде очекује се провејавање слабог снега, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод .

После подне у Војводини, а увече и у току ноћи и у осталим крајевима уследиће ново пролазно наоблачење са севера са пролазним краткотрајним падавинама – кишом и снегом.

Ветар ће бити слаб и умерен, северозападни.

Најнижа температура у нижим пределима биће од -7 до 0 степени (на два метра висине), при тлу (на пет центиметара) и до -9 степени, а на планинама око и мало испод -10 степени, док ће се највиша дневна температура кретати од шест до 12 степени.

У упозорењу на јутарњи мраз, РХМЗ наводи да ће у среду и четвртак мраз на два метра бити чешћи на југу Србије, а за петак и суботу прогнозирају се још само приземни мразеви (на 5 цм од подлоге).

Према изгледима времена у Србији за наредних седам дана, до 15. априла, (осим у уторак увече) очекују се још два северна продора са краткотрајним падавинама, у четвртак и у суботу. Падавине ће у нижим пределима бити у виду пролазне кише, а у брдско-планинским областима у виду снега. У осталим данима задржаће се променљиво облачно са сунчаним периодима и суво.

Извор: Танјуг

Related posts

Бајатовић: Србија сигурна што се тиче снабдевања гаса,неће бити већих инфлаторних удара

Светски дан шале, 1. април

Средњи курс динара за евро данас 117,4061, за долар 101,4746

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније