Фејсбук / Сава Јањић

Велики број верника на литургији у Високим Дечанима

од TV Most

На пету недељу Великог поста, у манастир Високи Дечани окупио се рекордан број верника из различитих крајева – са Косова и Метохије, централне Србије, Републике Српске и Црне Горе.

Игуман манастира Високи Дечани, архимандрит Сава Јањић, написао је на свом Фејсбук налогу написао да се јутрос се на литургији окупило око 400 ходочасника, а да је у подне тај број порастао на око 800, те да очекује да ће током поподнева број посетилаца додатно расти.

„Данас, на пету недељу Великог поста, око 400 ходочасника са КиМ, централне Србије, Републике Српске и Црне Горе сабрало се на Литургији у манастиру Високи Дечани. До подне број поклоника порастао је на око 800, а још више поклоника се очекује у поподневним часовима. Никада више нисмо имали посетилаца. Свети Краљ сакупља своју децу у храму Христа Пантократора. Доласком на КиМ наш верни народ брани своје светиње и чува своје историјско памћење“, написао је архимандрит на свом Фејсбук налогу.

https://www.facebook.com/sava.decanac/posts/24130823346505143?ref=embed_post

Извор: ТВ Мост

Можда желите прочитати:

Телевизија Мост

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Прихватам Опширније