Вучић најавио алиментациони фонд за жене чији бивши супружници неће да плаћају алиментацију

Танјуг

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да је Међународни дан жена, 8. март важан дан да сагледамо шта је то што није урађено, а може да се уради за жене у будућности, и најавио да ће бити основан алиментациони фонд за жене чији бивши супружници не желе да плаћају алиментацију.

„Излазим са једном великом идејом која ће да допадне свим женама и уверен сам у то, а то је алиментациони фонд. Када мушкарац, бивши супружник не жели да плаћа алиментацију жени, држава плаћа алиментацију. Тако су жене и деца увек сигурни, а ми преузимамо поступак против неодговорних и неозбиљних мушкараца. Верујем да је то изванредна вест која даје сигурност, стабилност и показује колико држава жели да брине о женама и колико су нам зене важне“, навео је Вучић у видео објави на Инстаграм налогу „будућностсрбијеав“.

Председник је додао да су жене најодговорније и најозбиљније и да су оне те које чувају наше друштво, брину о кући, а и доносе новац у кућу.

„Које раде за све нас и боље брину о српском друштву него ми мушкарци“, рекао је Вучић.

Извор:

Related posts

Тужилаштво у Приштини подигло оптужницу против још две особе за наводне ратне злочине

Амбасада Србије: Нема оправдања за срамно скандирање навијача репрезентације БиХ

Вучић: Парламентарни избори најкасније у року од годину дана

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније