Додик: Саопштење амбасаде САД из Сарајева је подвала

Танјуг

Председник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је данашње саопштење амбасаде Сједињених Америчких Држава из Сарајева подвала и ,,део рецидива прошлости Бајденових и других играча“.

Додик је оценио да ће се амерички председник Доналд Трамп усмерити на сарадњу са европским земљама, а не ЕУ, док у саопштењу амбасаде пише, како каже, ,,да се залаже за евроатланстке интеграције, иако сви знају да Доналд Трамп има проблема са НАТО-ом“.

,,То је подвала, али разумем да је то део плаћеника УСАИД-а који су остали у америчкој амбасади. Када говоре на тај начин, онда штите своју тамну прошлост“, рекао је Додик за РТРС.

Он је истакао да Република Српска нема разлога да буде забринута, да ће сутра бити исплаћене пензије, да Српска извршава своје обавезе и има повећане економске показатеље у првим месецима.

,,Нема потребе да се људи у Републици Српској забрину, ни Срби нити муслимани. Овде се ради о уставном концепту и другом лажном који покушавају да наметну као наратив. То су успевали, али ми покушавамо да променимо“, рекао је Додик.

Америчка амбасада у БиХ објавила је раније данас саопштење на друштвеној мрежи Икс у којем је навела да је ,,дубоко забринута због потписивања антиуставних и антидејтонских закона које је недавно усвојила Народна скупштина Републике Српске“.

Из амбасаде САД су, између осталог, саопштили да Сједињене Државе чврсто подржавају суверенитет и територијални интегритет БиХ и њен пут ка потпуној интеграцији у евро-атлантску заједницу земаља.

Извор: Танјуг

Related posts

Фон дер Лајен: До 2027. ЕУ заувек окреће нови лист у вези са руским фосилним горивима

Еулекс распоредио Резервну специјализовану полицијску јединицу уочи локалних избора

Наставак суђења бивим вођама ОВК 29. септембра, Данкан завршио сведочење

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније