Директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић рекао је у разговору са високим комесаром Уједињених нација за људска права Фолкером Тирком у Женеви да је важно да УН искористе све расположиве механизме да „зауставе терор Приштине и спрече даље исељавање и прогон Срба“ са Косова.
Петковић је навео да је потребно да се УН ангажују поводом неоснованих хапшења и кршења елемантарних људских права српског народа, као и да се на терену створе услови за одрживу нормализацију ситуације и Србима омогући миран и живот достојан човека.
Петковић је саговорнику пренео да „режим у Приштини на челу са Аљбином Куртијем свакодневним ескалаторним потезима, терором, институционалним и физичким насиљем над српским народом на Косову, противправним затварањем виталних институција ствара немогуће услове за живот Срба и других неалбанаца“.
Због тога се, истакао је Петковић, готово 20 одсто Срба иселило са севера Косова и Метохије.
Извор: ТВ Мост, саопштење