Срби на Задушнице обишли гробље у Јужној Митровици: Ни мртвима не дају мира

ТВ Мост

Српска православна црква и верници данас обележавају Велике или зимске задушнице, а Срби већ 25 година организовано долазе на девастирано православно гробље у Јужној Митровици, како би упалили свеће и одали почаст својим најмилијима.

ТВ Мост

Слика је непромењена четврт века касније. Неприступачан терен гробља обрастао је у коров, хумке су једва видљиве, надгробни споменици су поломљени, а смећа је свуда у околини.

ТВ Мост

Грађани журно одлазе ка гробовима, чупају траву, чисте смеће, пале свеће својим најмилијима. Сви говоре како вандали ни мртвима не дају мира.

ТВ Мост

Свештеници читају опела над једва видљивим гробовима.

ТВ Мост

На православном гробљу у Јужној Митровици где су се до краја рата 1999. године сахрањивали Срби порушено је, оскрнављено или уништено више од 90 посто надгробних споменика.

ТВ Мост

Извор: ТВ Мост

Related posts

После софтвера нови проблеми за Ербасов А320, споран квалитет металних панела

„Јорговани“ отворили 23. Фестивал домаћег филма у Лепосавићу

Еулекс препоручио камере на униформама припадника Косовске полиције

Овај веб сајт користи колачиће да унапреди ваш боравак на њему. Предпостављамо да Вам је то у реду, али свакако можете искључити ову опцију. Опширније